Yüz Tanıma Sistemi

Yüz Tanıma

Herta Security Yüz Tanıma Teknolojisi

Herta Security şirketi, en gelişmiş nitelikteki yüz tanıma teknolojilerinin geliştirilmesi konusunda dünya lideridir. İspanya Barcelona merkezli şirketin; Londra, Madrid ve Los Angeles’ta da ofisleri bulunmaktadır. Yüz tanımayla ilgili tescilli nitelikte teknoloji sunmakta olan şirketin geliştirdiği yüz tanıma yazılımı, bir kişinin kimliğinin saptamasını, doğrulanmasını ve tanımlamasını sağlayan bir yazılım olarak dikkat çekmektedir.

Herta Security’den Eşsiz Yazılım

 

herta yüz tanıma

Herta Security yüz tanıma yazılımının, birkaç yıllık bir AR-GE çalışması sonucunda geliştirilen benzersiz bir yazılım olduğu söylenebilir. Orijinal adı, Hi-Tech Facial Recognition olan bu yazılım; kullanım kolaylığı, doğruluk, hız ve sonuç anlamında değerlendirildiğinde eşsiz bir teknoloji olarak göze çarpmaktadır. Yüz tanıma alanında lider durumda olan Herta Security, IP kameralar aracılığıyla kalabalıkların gerçek zamanlı olarak izlenebileceği ve kişilerin saptanabileceği güvenlik yazılımı konusunda uzmanlaşmış durumdadır.

Türkiye’de Herta Security Yüz Tanıma Teknolojisi ve Efebey Savunma Teknolojileri

Ankara Gölbaşı’nda yılların tecrübesiyle hizmet vermekte olan Efebey Savunma Teknolojileri Şirketi, Herta Security yüz tanıma yazılımının tanıtımını, pazarlamasını ve satışını üstlenmiş olan sektöründe lider savunma ve güvenlik şirketidir.

“efebeysavunma.com” web sitesi ile internet sektöründe de hizmet vermekte olan firmayla, “info@efebeysavunma.com” e-posta adresi aracılığıyla irtibat kurulabilir.

Günümüz koşullarında güvenlik, her ortamda veya durumda mutlaka ihtiyaç duyulan bir unsurdur. Güvenlik konusunda endişelenmeden yaşayabilmek, rahat ve huzurlu hissedebilmek, her insan için çok önemli bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada, Efebey Savunma Teknolojileri Türkiye’deki önemli bir açığı kapatarak, tanıtımını ve pazarlamasını yaptığı benzersiz yüz tanıma yazılımıyla, ülke güvenliğinin arttırılmasına ve kişilerin kendilerini güvende hissetmelerine olanak sağlamaktadır.

Herta Security Yüz Tanıma Yazılım Ürünleri Çeşitleri

Herta Security tarafından geliştirilen ve Türkiye’de Efebey Savunma Teknolojileri tarafından tanıtımı ve pazarlaması gerçekleştirilen yazılım ürünlerinin detayları aşağıda yer almaktadır:

– BioSurveillance

Bu yazılım ile yüz tanıma yapılırken, istenilen verilerin, herhangi bir çaba harcanmadan ve herhangi bir kullanıcı ile etkileşime girilmeden yakalanması ve tespiti söz konu olmaktadır. Biyodenetleme olarak ifade edilen bu video gözetim çözümüyle, gerçek zamanlı birden fazla yüz belirlenmekte, anlık video kaydı yapılmakta, önceden eğitilmiş kişiler tanımlanmakta ve kişilerin zamanını yönetmesi kolaylaşmaktadır.

– BioSurveillance NEXT

İleri Biyodenetleme olarak nitelenen bu yazılım ürünüyle, kalabalık ve değiştirilebilir olan ortamlarda eş zamanlı biçimde özdeşliğin tanımlanması sağlanmaktadır. Bu ürün, yüz tanıma anlamında yüksek performansa sahip bir video gözetleme çözümü olarak dikkat çekmektedir. Geleneksel sistemlerle kıyaslandığında, 40 kat daha hızlı ve çok yüksek çözünürlükte video akışlarıyla çalışmaktadır.

– BioMarketing

Yüz analizini temel alan bu sistemde; cinsiyet, gözlük kullanımı, yaklaşık yaş tahmini ve yüz ifadesinin diğer çeşitli özellikleri gibi parametrelerle yüzün tanınması mümkün hale gelmektedir.

– BioFinder

Biyobulucu, bir veya birden fazla kaydedilmiş videoda yüz tanıma yöntemiyle belirli bir konuyu tespit etmeyi mümkün kılan yazılım çözümüdür. Analiz edilecek nesnenin videodaki tüm görüntüleri, yüksek bir hızda işlenmektedir. Biyobulucu, gerçek zamanlı hızlarda, daha hızlı analiz yapabilmeye olanak vermektedir.

– BioAccess

Biyometrik erişim kontrolü olarak nitelenen bu yazılımla; genel itibariyle binalar, veri merkezleri, ofisler, sınırlı güvenlik alanları ve benzeri konumlara, kullanıcı erişiminin kontrolünü sağlamak için çok iyi bir çözüm sunmaktadır. Yüz biyometrisi, bir kullanıcının, erişim kontrol listelerinden tanımlanması ve kimliğinin doğrulanması amacıyla kullanılmaktadır. Herta Security’nin sunuş olduğu erişim kontrolü çözümü; gözlüklerin, eşarpların veya şapkaların etkisiyle yüzün kısmen kapanmasına, yüz ifadesindeki değişikliklere ve yüzün ılımlı birtakım rotasyonlarına rağmen çok iyi bir performans sağlamaktadır.