Aktif Ekran Fitresi

Ekran Firtleme Aktif

Ekranlar işin geliştirilmiş olan gizlilik filtreleri, kişisel ya da özel olan işlerin kamuya açık olan alanlar içerisinde, başkalarının görebileceği endişesine kapılmadan yapılabilmesini sağlar. İngilizcesi Privacy Filter olan, ekranın belirli açılardan görülmesine engel olan bir filmdir. Bilgi güvenliği yönünden ekstra önem taşımakta olan bu ürünler, bilgisayarlara uygulanabildiği gibi, kolaylıkla da çıkarılabiliyor. Ekran firtleme aktif korumayı bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar ve üzerinde sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda çizilmelere karşıda önlem almış oluyor.

    Kullanım Alanları

Görüntüler açısından koruma çözümleri ve gizlilik getiren bu filtreler, hastanelerde kullanılması durumunda, hastaların kayıtlarını güven altına alırken, dezenfektanlar ile uyum sağlayabiliyor. Devlet daireleri, bankalar ve finansal işletmelerde kullanılması durumunda, müşterilerin hesap numaralarının, finansal bilgilerinin, iletişim bilgilerinin, hesap bilgilerinin güvenlik altına alınmasını sağlıyor. Şirket bilgisayarlarında, önemli bilgiler bulunuyor. Bu bilgisayarlar ile dışarıda bir ortamda, kalabalık yerlerde çalışma ihtiyacı duyulması durumunda bu filtreler, güvenlik ihtiyacını gideriyor.

İşlevleri

Ekran filtreleri bunun dışında, kişinin ekran karşısında çalışmadığı durumlarda, kapanarak, o an çalışmakta olduğu verileri de koruma altına alıyor. Ekran perdesi açık olduğu zamanlarda, ekranın kapalı olması durumunda bile çalışmasını sürdüren filtre, kişi banka hesabını kamuya açık bir yerde kontrol etmek istediğinde ekranı kapatarak, bilgilerin görünmemesine neden olur. Microlouver denilmekte olan mikro örtü teknolojisini kullanmakta olan sistem, gizliliği korumanın dışında, cihazın alttan aydınlatmalı olan ekranından, alttan gelmekte olan ışığın geçmesine izin vermek yolu ile ekranın daha canlı görünmesini sağlamaktadır.

Optik sınıfı yüksek bir niteliğe sahip olduğundan, net bir ekran görüntüsü sunmakta olan yeni teknolojilerden birisi olan 3M teknolojisini içermektedir. Yansıma engelleyici ve gizleyici bir ürün olan filtre, zorlu ışık koşullarında dahi yansımaları azaltarak daha iyi bir ekran görüntüsü alınmasını sağlıyor. Kirlenme önleyici teknolojisi aracılığı ile ekranın kirlenmesini önleyerek, ekranın ilk günkü kadar temiz kalmasını sağlayarak, kişileri sık sık ekran temizleme derdinden kurtarıyor. Bu filtreler kolay şekilde takılıp, temiz olarak çıkarılması sayesinde, tozlanmayı azaltarak, rahatsız edici miktarlardaki kabarcıkların önüne geçer. Çizik, sürtünme, kirlere karşı ekstra önlemler alması sayesinde, ekranda maximum oranlarda korunma sağlar.

Dışarıdan bakan bir göz, bu filtrelerin bulunduğu ekranları siyah olarak görüyor. 90 derecelik açıların dışında, %99 oranında gizlilik sağlamayı başarıyor. Bu filtrelerin ayrıca, %99 oranında yansımayı kesme, %60 oranında uv ışınlarını kesme, %99 oranında x ışınlarını absorbe etme özellikleri bulunuyor. Dubble glass denilen çeşitlerinin alınması durumunda ise, uv ışınları üzerinde, %99,9 oranında, x ışınları üzerinde de %99,9 oranında etkili oluyor. Ekran üzerinde bulunmakta olan mavi ışık iletimini de % 35 oranında azaltmakta olan filtre, anti glare adı verilen bir madde ile kaplanıyor. Yüksek kaliteye sahip, evrensel olan, anti casus ekran koruyucusu olarak da anılmakta olan bu gizlilik filtreleri, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri içerisinde yer alan önde gelen şirketler içerisinde, bilgi güvenliği açısından da zorunlu olarak kullanılıyor.

Nasıl Takılır, Çıkartılır?

Ürün paketinin içerisinden çıkmakta olan küçük tutacaklar, ekranın kenarlarına yapıştırılıyor. Bu tutacakların görevi filtre için kızak alanı yaratmak. Bu tutacaklar sayesinde filtre, yukarıdan aşağı yöne doğru kaydırılarak, ekranın üzerine tam olarak oturtulabiliyor. Filtre baş aşağı tutulmadığı ve özellikle çıkarılmadığı durumlarda da ekran üzerinde kalıyor. Ekranın kenarlarına takılmış olan ve kızak görevi gören tutacaklar aracılığı ile sabitlenmiş olan filtre, üst tarafından tutup çekmek sureti ile de kolaylıkla çekilip çıkartılabiliyor. Bu şekilde filtre kullanılmadığı ya da ihtiyaç hissedilmediği durumlarda da, anında normal kullanıma geçiş imkanı vermiş oluyor.